טיפול באקנה ופצעי בגרות בבאר שבע

טיפול באקנה

לא קל להיות מתבגר ובטח שלא קל להיות מתבגר עם אקנה. אקנה עשויה לגרום לתחושת חוסר נוחות רבה. השם המוכר יותר לאקנה הוא הרבה פעמים פצעי בגרות. הסיבה לכך שאקנה מכונה פצעי בגרות קשורה מן הסתם לכך שעל פי רוב אקנה מופיעה בעיקר בגילאי גיל ההתגברות. גם בקרב אלו שסובלים מאקנה בהמשך חייהם ולא רק בגיל ההתבגרות, האקנה נשארת עם הכינוי שלה. לצורך התמודדות עם אקנה ניתן לפעול בכמה דרכים. לפניכם פירוט בנושא זה.

אקנה בבאר שבע- איך מתמודדים?:

אקנה דורשת טיפול אינטנסיבי שכולל אפילו שינוי מסוים באורח חיים. למשל, אקנה עשויה להיות מושפעת מגורמים כגון- ריבוי אכילת ממתקים כמו שוקולד ועוד. לכן, כאשר מתחילים לטפל באקנה, נדרשים להתמדה ודבקות בתהליך שנקבע עבור הצלחת הטיפול.

סוגים של טיפול באקנה בבאר שבע:

טיפול באמצעות משחות:

ניתן להתחיל את הטיפול באקנה באמצעות מריחת משחות מתאימות שניתנות על ידי קוסמטיקאית. הקוסמטיקאית היא היחידה שרשאית לפוצץ את הפצעונים המכונים חצ'קונים וגורמים לחוסר נוחות רבה. טיפול באמצעות משחות דורש בדרך כלל גיבוי של שינוי אורח החיים והימנעות ממתוקים ומשומנים. בכל אופן, נדרשת התמדה במריחת המשחות וניקוי נכון של הפנים.

טיפול באמצעות רקוטן:

רקוטן מהווה תרופה שניתנת לצורך העלמת הפצעים של המתבגר. רקוטן נחשבת לתרופה יעילה למדי שמצליחה לגרום להרבה נערים ונערות להעלים את האקנה כליל. אולם, רקוטן היא תרופה שמגיעה גם עם סיכוים מסוימים כגון- שינוי לרעה במצב הרוח עד כדי דיכאון, קילופים של העור ועוד. לכן, למרות שמדובר בשיטה מאד יעילה, מדובר גם בלקיחת סיכון מסוים.

טיפול באמצעות שיטות אלטרנטיביות:

כיום ישנן גישות אלטרנטיביות רבות שנותנות מענה שונה מזה של עולם הרפואה. באמצעות הומופאטיה, שינוי הרגלי תזונה וחיים בכלל, ניתן לטפל באקנה ואף להביא למזעור שלה. לפני שפונים לרופא עור מומחה, כדאי לבחון גם את האפשרות של טיפול אלטרנטיבי עבור אקנה בבאר שבע.

לסיום:

אקנה מופיע בעוצמתו הגבוהה בגיל ההתבגרות ועל פי רוב בטווח גילאים אלו. חשוב לדעת כיצד להתמודד בכל גיל ולפנות לשירותים המתאימים לכם ביותר.